Citat:
Ursprungligen postat av Skadat gods
Du sa tidigare att du hade installerat om datorn. Nu får du berätta vad det är du gjort; Har du installerat om datorn eller har du fabriksåterställt den?
Om du har fabriksåterställt den så ska du nu köra Windows Update inkl omstarter tills det inte finns några uppdateringar kvar att köra in.
Jag har tryckt f11. Vilket då borde vara fabriksåterställning?
Jag gjorde det i förmiddags, det gick fortare än vad jag trodde. Det mesta av allt väsen från datorn har försvunnit ( i alla fall tillfälligt ). Den är också enormt snabbare. Det enda som är skumt är att grafiken både när jag tittar på bilder och filmklipp, typ Youtube har blivit sämre. Vet inte hur jag ska förklara, men det ser kladdigt ut? Jag vet inte om ni fattar vad jag menar, och vet inte heller hur jag ska säga. Samma med klipp, det ser ut som rippade gamla VHS klipp.
Jag hade inte innan jag gjorde detta ändrat nåt med grafiken, utan den har varit som när den kom från fabriken.
Och hur vet jag vilken pavilion g7 jag har när det finns typ 30 på sidan du postade. Det står bara g7 på min. intel icore5 är det med radeon grafikkort om det nu kan vara till nån hjälp?
Du/ni får ursäkta, men jag har NOLL intresse av det tekniska när det kommer till datorer. Jag är en gammal gäddfiskare, ingen datakunnig snubbe. Jag kan noll om datorer, men har förstått att det är dags att lära sig lite.