Citat:
Ursprungligen postat av iPlankan
Har någon provat nya champen Tresh? Tankar och åsikter? Stark eller svag? Offensiv eller defensiv?
Jag har spectatat en hel del samt testat honom lite i beta-servern.
Han har väldigt mycket alternativa egenskaper som aldirg setts tidigare. Tror han kan bli hur bra som helst bara man har ett team som man är premade med (för att utnyttja lyktan optimalt).
Blir man dessutom bra på att samla själar kommer han säkert kunna bli rätt tankig tidigare än alla andra.
Den enda nackdelen är att allt är skillshots och alla abilites har flera funktioner (likt lee sin). Därför är tröskeln rätt hög i början, när man dessutom behöver ett lag som vet att man kan plocka upp lyktan för en flygtur. Att döma av de matcher jag tittat på, är det många som glömmer bort lyktan när de blir stressade.
När alla lärt sig thresh kommer han bli nerfad.
Citat:
Ursprungligen postat av GrooveBoost
Tjena, har nu 3200ip och tänkte köpa en ny champion. Är dock inte säker på vilken, har funderat på dessa: Lux, Mordekaiser,Nidalee eller Xin Zhao. Vad tycker ni? Hade varit schysst med någon motivering om varför just denna.
Tack på förhand!
Lite svårt att bara föreslå något utan att veta något om dig.
Hur erfaren är du?
Vilka champs har du spelat innan?
Föredrar du range eller meele?
Vilken roll är du bekvämast i? (jungler, top, mid, support)