Mannen är uppenbarligen sinnessjuk! Han har tvångs/vanföreställningar och svåra fobier...
... sjuka hittepå-värld. .. en sjuk människa!... sjuk medmänniska. .. freak show-utställningarna man hade förr i tiden med vanskapta och handikappade.... får en möjlighet att bli frisk!
Just nu uppvisar han alla tecken på att vara mycket svårt sjuk!
Sluta med de där löjliga anklagelserna. Vad har du för kvalifikationer att avgöra om någon är "sjukt"? Vad har du för rätt att kasta ur dig anklagelser om mental sjuktom?
Fattar du inte att du är lika löjlig som Arnstadt själv när du anklagar om "sjuk"? Det är ju exakt det Arnstadt gör när han anklagar allt och alla för "fascism".
Jag är fotograf och journalist. Man måste inte "skriva" för att vara journalist.
Nej, absolut inte. Nu ska väl alla göra allting, skriva, plåta, klipp&klistra, textreklam, redigera you name it.
Citat:
Ursprungligen postat av Bullen
Om man jobbar som historiker å är det väl mer värt än att korvgubben på hörnet kallar sig det. Eller hur?
Om man utger sig för att vara historiker så behöver det inte vara det samma som att man är en historiker.
Mytomanen Henrik Arnstad anser sig vara en historiker därför att han drar en historia.
Om man utger sig för att vara historiker så behöver det inte vara det samma som att man är en historiker.
Henrik Arnstad utger sig även för att vara vagnchef, plutonchef, masterstudent, doktorand och fan och hans moster helt enkelt. Enligt Bullens logik är Arnstad allt detta eftersom han utger sig för att vara det.
Noterade idag att Arnstad tagit bort sina tweets äldre än september 2013. Turligt nog fanns det en skärmdump av den här tweeten som jag mindes om pansargeneralens umgänge. http://imgur.com/HUOXgdv
18 Juli 2013:
"Ikväll blir det grilla i trädgården med underbara vännerna som är högsta chefer på SVT! Nu drar vi till Mallorca, hejdå!"
Hör väl hemma i tråden som ren dokumentation.
__________________
Senast redigerad av Renat 2014-01-23 kl. 02:40.