Citat:
Ursprungligen postat av
clkxx
Antagligen inte så du menar men det första jag kommer att tänka på när jag hör civil olydnad att nu är det fritt fram är med vattenkanoner och gummikulor, bara för att lagarna inte är som ni vill betyder inte att det är fritt fram och förstöra och elda med bilar. All respekt åt polisen som ska hantera den sortens medborgare
Bättre att låta polisen göra bedömningen då behöver det aldrig gå så långt, en knarkare klarar inte av att själv göra den bedömningen att han behöver ha hjälp med sitt missbruk det är dagens sanning.
Anar att du är vänsterextremist, dvs du sympatiserar med den misslyckade politik som är på god väg att förstöra det här landet
Ojojoj nu skall vi placera i fack igen. Jag är antagligen inte vänsterextremist alls, snarare buddistisk.
Hajar du nu hur jävla fånigt det blir?
Förresten är det väl en borgerlig regering vi har nu? och jag kan lova att dom gör sitt bästa för att förstöra allt dem med.
Jag anar att du borde knipa käft och pulla dig i munken.
Fast det skulle ju vara bättre om du vaknade ur din "goodwill" dvala, såg att du levt i en lögn, tagit självmord, återförts som ett blankt papper och funderat på hur Du kan förbättra världen istället för att gömma dig under mammons hängpattar och hetsa lagens cpskadade arm.
Din nuvarande existens i mitt liv är helt onödig, du är en riktig B spelare med andra ord.
Dina politiska åsikter är som hämtade ur en invandrad Sverigedemokrats städade agenda.
Makes no fucking sense och är nog mest ett bevis på dålig självkänsla/självförtroende/självinsikt.
Att du ens antar att jag är politiskt bunden är ju ett monument på hur blek du är.
"Är du inte med mig... är du med dom"
Haha jag skulle ju lika gärna kunna vara från himmelen? Eller en utomjording?
Men du valde vänsterextremist, antagligen på basis av ditt hat jämte denna grupp.
Som sagt ta din hand lite olivolja och kör bara, du lär ju gilla det eftersom du är för intrång i privatlivet