Citat:
Ursprungligen postat av
anarchykid
Jag töjde i månader med och utan dermovat, funkade okej men blev aldrig riktigt bra, och så fort jag slutade töja så gick det tillbaka direkt, och jag tänker inte töja hela livet. Så omskärelse får det bli för mig, självklart om jag hade fått välja att behålla min förhud om den inte var tajt så hade jag ju gjort det.
Jag töjde i 3 månader, förhuden expanderade typ 2 millimeter, dvs nästan ingen effekt alls men då hade jag också extremt trång förhud.
Dermovaten läkte dock min svullna och irriterade förhud medans jag väntade på operation så det var najs.
Under en period var min förhud så smärtsam att jag knappt kunde ha kalsonger på mig..
Folk som tror att det bara är att dra lite i snabeln ett tag så löser det sig själv har ingen aning om hur trång och besvärlig en förhud verkligen kan bli