2016-10-07, 09:28
  #73
Medlem
Ronilles avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MrWit
Klart sämsta avsnittet av de cirka 50 jag lyssnat på. Ett av få jag inte ens lyssnat klart på.

Inte jag heller, tror jag stängde av efter sex minuter och få blödde öronen.
Citera
2016-10-11, 15:02
  #74
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av LilaFlaska
Ja det var det verkligen, kunde knappt lyssna 5 minuter. Bedrift att kunna fjanta sig så mycket på en och samma gång.

Hans flickvän gör också riktigt, riktigt dålig musik.

Ängie = hans flickvän? Länk till avsnittet.
Citera
2016-10-11, 19:16
  #75
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av DarthMauler
Ängie = hans flickvän? Länk till avsnittet.
Finns där poddar finns, svårare är det inte.
Citera
2016-10-11, 22:56
  #76
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av drakenbakom
Finns där poddar finns, svårare är det inte.
Som andra sagt helt onödigt avsnitt...Bara satt och tramsa och skratta. Värdelös låt hon gjort för övrigt. Har hon verkligen signat ett skivkontrakt?
Citera
2016-10-12, 13:07
  #77
Moderator
HelgeBuks avatar
Tyckte ändå det var rätt kul att lyssna på tjejen och få nån slags insikt i hur en sån person funkar..

Det jag tänkte på flera gånger under avsnittet var Seinfeld och när han dejtar en tjej som skrattar konstigt (nästan exakt som Simons tjej)!
Är inte Simon ett stort Seinfeld-fan eller blandar jag ihop det med nån annan podcastare? Ganska kul sammanträffande i så fall.
Citera
2016-10-12, 13:54
  #78
Medlem
swimp78s avatar
Jag tyckte det var helt ok. Har hört betydligt sämre avsnitt

Tycker överlag att det är lite tristare podcast sen gärdenfors blev ståuppare
Samma trötta AMK morgon -gäng på repeat

Jag gillar mer när gästerna är säg Adam Svanell , Jocke Boberg eller liknande med kopplingar till musik och medievärlden. Little Jinder var bra också.. fast hon kanske är för stor för podden numer..
Citera
2016-10-17, 17:10
  #79
Medlem
Ballongdjurs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av swimp78
Jag tyckte det var helt ok. Har hört betydligt sämre avsnitt

Tycker överlag att det är lite tristare podcast sen gärdenfors blev ståuppare
Samma trötta AMK morgon -gäng på repeat

Jag gillar mer när gästerna är säg Adam Svanell , Jocke Boberg eller liknande med kopplingar till musik och medievärlden. Little Jinder var bra också.. fast hon kanske är för stor för podden numer..
Jag håller med helt.
Har inget emot Nisse Hallberg eller Elinor Svensson, men det sköna med Arkiv Samtal var som du säger gäster som Adam Svanell och Maja Asperö Lind.
Dock fortfarande en av de bästa Svenska poddarna.
Citera
2016-10-19, 14:40
  #80
Bannlyst
Jag hoppas Mr Cool gästar snart igen. De bästa arkiv samtalen är när det är Simon och Anton.
Citera
2016-12-14, 01:08
  #81
Medlem
Herr Bökbergs avatar
Sluta välj drycken, ungefär lika intressant som att lyssna till män som recenserar olika bilmodellers utseenden.

Jag gillar Simon sådär, han är trevligt smal men samtidigt har oväntade luckor i svensk underhållningshistoria, jag är impad över hur han ställer öppna frågor, och hans förhållandevis större storhetsvansinne, den balansen är svår, plus ett föredöme för att aldrig behöva växa upp, impad över att han lyckades få gästa Peter Harrysson, däremot bör han upphöra med sina krystade flabb.
__________________
Senast redigerad av Herr Bökberg 2016-12-14 kl. 01:19.
Citera
2017-01-18, 13:51
  #82
Medlem
Herr Bökbergs avatar
Hur kan man orka sitta å gagga om mat med K-svensson till förbannelse, finns inget tråkigare
än att diskutera sin livsstil
Citera
2017-01-18, 14:55
  #83
Medlem
BonhommeDeNeiges avatar
Denna pod går verkligen på extrem bekvämlighetslåga för tillfället. Gästerna bor alla på gångavstånd. Samtalsämnet blir det första som kommer upp och så dras det ut över en timme.

Naturligt att det blir så efter snart fem år, jag är bara glad att podden fortsätter. Snart finner den sin vitalitet igen.
Citera
2017-02-05, 18:10
  #84
Medlem
Herr Bökbergs avatar
Det måtte vara nå fel på folket som lyckades tolka in någon slags snorkighet i Ola Söderholms första medverkan, jag har lyssnat och har inga invändningar, han verkar fortfarande inte vilja praktisera introspektion..."precis"

Jag måste säga att Simon använder väldigt måna turer för att framföra och försöka övertyga sina gäster om sina felaktiga uppfattningar om hur mänskligheten fungerar, närmast tjatig
__________________
Senast redigerad av Herr Bökberg 2017-02-05 kl. 19:01.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in