Citat:
Ursprungligen postat av
sdx
I gårdagens sändning med Morgon med Svegot pratade Magnus och Conrad bland annat om skillnaden mellan kvinnor och män och att denna skiljaktighet är påtaglig. Det intellektuella djupet var frapperande.
- Jo, och det är tror jag är definitivt och det finns en, det finns ju en korrelation där, kvinnorna är samma sak. Det är ju så att vi söker ju… ehm… när vi hittar vår partner så söker vi ju delvis vår egen mor. Det är ju uppenbart, det är bara att titta på alla, alla… Och alla lyckade relationer så har du, det finns, det är inte helt och hållet så, men de finns de här kornen… Dom här markörerna… Eh, som är liksom det här och det här och det här. Och det var det jag hade där, och det är liksom en bra, ah… ehm, säger Magnus.
Väldigt insiktsfullt. Känns lite cringe hur de ser sig själva som auktoriteter i ämnet. Hur mycket erfarenhet och kunskap har de egentligen av relationer och samlevnad? Tycker det är tragiskt hur de lockar till sig unga, vilsna män in i deras led, och sedan lär ut hur trivialt det är att få en kvinna trots att man är nazist. Nazismen och incel-kulturen är ju i verkligheten en stor turn off hos kvinnor.
Var det inte Conrad som lovade att skaffa barn i år? Ska bli spännande att se om han, nazismen till trots, lyckas få sig en kvinna med alla deras djupsinniga tips kring hur man handskas med damerna.
Jag önskar såklart inget ont mot Conrad. Utan jag vill att han ska vara lycklig, precis som jag önskar det åt alla andra människor också. Men det här med nazismen och rasismen tror jag personligen är en fet bromskloss i ens framgångar på kvinnomarknaden. Han borde nog försöka ta sig ur det träsket.