Citat:
Ursprungligen postat av Quorthon
Sådär är väl ungefär varannan gammal kärring. Står där och går igenom en 5 minuter lång ritual innan de bestämmer sig för vilken trisslott de ska köpa. Sedan ska de alltid betala med jämna pengar vilket innebär att de måste gräva igenom varenda jävla ficka, hela handväskan för att de minsann var helt säkra på att de hade en 50-öring nånstans.
Vilket det sen inte finns, och så står man bakom kassan och har plockat fram växel som hon skulle få om hon hade hostat fram den där femtioöringen, men icke!
Sen skall det dessutom ta en kvart-tio minuter att packa ner allt skit i handväskan igen (man får se mycket mystiskt i dom väskorna), varpå hon ska växla några ord om varför hon har brun handväska, men vita skor.
- Nej men oj så tokigt. F*r åt helvete nu, så jag kan fortsätta leva mitt liv, med denna nyfunna, och otroligt intressanta, information i åtanke