Citat:
Ursprungligen postat av
BarryHero
Det bästa med MLS är hur duktiga de är med YouTube.
Seattle Sounders har lagt ut höjdpunkter ifrån matchen på sin YouTube-kanal, LA Galaxy har gjort det samma på sin kanal, och MLS med. Det är verkligen lätt att följa MLS.
Nedan brittiska krönikör lobbar för en Ibrahimovic-comeback i Manchester United efter att hans kontrakt med Galaxy går ut i december:
Jävlar vad låg nivå det var på den där krönikan dock. Knappt någon text och artikeln består till 75% av bilder.
Håller med dom gör det väldigt lätt att hänga med. Dom arbetar ju stenhårt för att både USA och resten av världen sla få upp ögonen för ligan vilket nog är varför dom gör som dom gör.
Annat är det i England där mediabolagen aktivt arbetar för att plocka bort highlights med mera.
Zlatanryktet får man nog ta med en klackspark än så länge. Men jag hade gärna sett han i United tröjan nån säsong medans man bygger sitt nya lag. Behövs en erfaren ledartyp i laget både på och av planen, speciellt nu när man tagit in så mycket unga spelare.