Citat:
Ursprungligen postat av TheDerivative
Tack. Fler som tycker att LD är bra som startröka? Vill helst beställa idag så jag får det så snabbt som möjligt.
Nu ska du sluta fjutta, lägg en beställning på en LG och en LD och rök med måtta så klarar du dig säkert bra. Börja med LG rent, sen LD rent sen kan du testa att blanda, rök lite hur du vill men inte för mycket bara, två tre bloss till att börja med är lagom, med bong så räcker det nog med en hit till en början.
Följ bara alla råd som sprids, på samma sätt som cannabis, chilla, det kommer inte att kännas "normalt".
Hela din verklighet kommer att bli annorlunda, det är en DROG.
Dock ingen tung sådan! Ditt syndält kommer att förvridas en aning, saker och ting kan möjligtvis börja pulesera, som väggar och dylikt, din kropp kommer att vara aningen domnad troligen och du kommer att ha helt annorlunda tanke banor och det är lätt att tappa bort sig, "vad skulle jag göra nu igen" eller "vad fan sitter jag och tänker på egentligen?" är vanliga reaktioner.
Sitt hemma med diverse snacks, film / musik och lagom belysning och njut av ruset och återkomm gärna med en recention efteråt.
Det kommer säkert att gå bra och vara en trevlig upplevelse för dig.
Att snea på LG / LD är endå väldigt svårt, det värsta som kan hända är att du blir yr och spyr, ligg inte på rygg då bara så kommer du garranterat att klara dig levande genom hela ruset!
Lucka till!
MVH / M
PS: Fastnar du för detta och vill fortsätta bruka så rekommenderas en lagom stor BONG starkt, mycket mera sparsamt och mycket trevligare rök upplevelse överhuvudtaget.