Citat:
Ursprungligen postat av
Browser
Vad jag kan förstå är han inte ens delgiven misstanke än utan fått läsa det i media att åklagaren utreder fallet. Där inledningen kommer vara att höra målsägande. En målsägande som via Facebook namnger honom och pekar ut honom som brottslig. Han däremot namnger aldrig henne i sociala medier.
Något är väldigt fel här om man måste sköta allt i media och på sociala medier.
Ja, det verkar ju inte seriöst att hänga ut Kinnaman på sociala medier så där. Kinnaman lyckades alltså få igenom ett kontaktförbud mot Bella. Fan vet vad hon gjort, men ett kontaktförbud är inget man bara får igenom hursomhelst. Det måste finnas bevis eller trovärdiga vittnen. Så gissningsvis har hon spammat honom med SMS och mess med ofredanden och/eller hot av olika slag. För varför skulle Kinnaman vilja ha ett kontaktförbud utan någon som helst anledning?
Bruden är nog lite psycho. Helt plötsligt anmäler hon Kinnaman för våldtäkt som ska ha skett för två år!!! sedan. Och nu spammar hon sin Instagram med Kinnaman, säkert en hel del som skulle klassas som förtal. Helt klart i nivå med
Lambertz-kvinnan.