Citat:
Ursprungligen postat av
Wolfmotherrocker
Lottobedrägeriet berör alltså rikets säkerhet men skandalen kring den nationella säkerhetsrådgivaren är oviktigt? Likaså Sverigedemokraternas rysskopplingar och spridning av pro-ryska budskap?
SD har haft
en rysskoppling, V har haft flera. Så om du är orolig för Ryssen så ska du oroa dig över Islamistpartiet V, V kryllar av Islamister och terrorvurmare som även är Ryssvänner. Nazismen finner man idag hos V då det är där som all "utrota jude-logik" finns.
Glöm sedan inte bort att Vänsterpartiet är ett kommunistiskt parti, kommunister hatar västvärlden och älskar Kina och Ryssland.
Det är några magnituder värre.
Den växlande islamismen inom V och sossarnas vallfärdande till Moskeer är sedan ett stort problem.
Men jag förstår dom, Muslimer är en av deras viktigaste väljarbas.
Men vi lever fortfarande Sverige och Islamism har inget att göra här, här det detta är sjukt oroväckande precis som högern sa under debatten. Det finns inte något Svenskt kvar i partierna på vänsterkanten och det är precis därför som sossarna kommer göra sitt värsta val någonsin på grund av att den arbetande Svensken har lämnat.
Det är inte av en slump som vänstern vill öka biståndet med cirka 30 miljarder kronor från skattebetalarnas pengar. Pengar som antagligen kommer gå till utlänska muslimska skitstater.