Citat:
Ursprungligen postat av
Konrad
Har nu sett första delen. Inget annat än en katastrof. Det finns många svenskar i samhället som har det svårt ekonomiskt just nu. Att då "tvingas" se detta debacle är inget annat än ett direkt slag i ansiktet på dem.
Om allt detta nu stämmer måste det bli ett räfst och rättarting och de ytterst ansvariga måste ta sitt ansvar.
Om jag skulle ha drivit mitt eget företag på detta sätt skulle jag fått sitta bakom galler.
Det här är bara början och det lilla. Jag antar att det kommer ännu mer uppenbart och ännu närmare Jimmie. Hans fester, glitterfester, mc-kontakter, kriminella, med mycket mera. Alkoholismen i partitoppen, spelandet, betalningar från Israel, svenskt märingsliv, friskoleföretag osv.
Sd har snarare kommit undan dom värsta skandalerna. Rysskopplingarna är groteska, senast Åkessons vän Pilthammar som skyddas och får vara kvar. Hur man skyddar folk som begått sexuella övergrepp, vi talar om högt uppsatta i partiet. Allt sånt kommer ju förr eller senare tillbaka i ansiktet naturligtvis.
AVGÅ Jimmie!!!! Han vet om allt detta och är inblandad i mycket av det själv.