Citat:
Ursprungligen postat av
Channy
Fast H går hos Livio vilket väl är privat? De bekostade i så fall tidigare Ivf själva också. För att behålla embryot i frysen så måste de betala per år tror jag. Sen vet jag ej vad kostnaden blir när väl embryot ska användas. Men jag tror ju helt säkert ett antal tusen kommer krävas.
Här har ju H ett guldläge av content. Ingen verkar fatta något av ivf och privat och sekundär barnlöshet etc etc varför får man inte följa med på *ReSaN* och får lära sig? Hon kunde verkligen informativt dela med sig av allt. Det enda vi vet nu är att dom vill ha ett telefonsamtal med någon fantastisk läkare.
Men iofs om hon ens försökte informera kring hur processen ser ut så hade ingen fattat för hon svamlar alltid på om samma sak om och om igen varvat med lite (läs: mycket) handflax i ansiktet.