Citat:
Ursprungligen postat av
Zopenco
Där jag bor kan man inte se några chemtrails alls längre idag eftersom det har sprutats ut så mycket chemtrails så det är jämnt fördelat.
Folk som inte observerat besprutningsplanen under förmiddagen tror säkert att "molntäcket" bildats naturligt och inte "antropogent".
Fast frågan är hur du kan veta att det handlar om "chemtrails". En betydligt rimligare förklaring är att det handlar om cirrusmoln i kombination med kondensationsstrimmor.
Finner det ytterst märkligt att ni aldrig kan förklara varför man ska tro på chemtrails, det är som om ni inte riktigt själva begriper varför ni tror att det handlar om "chemtrails" och inte vanlig molnbildning.
Och jag är väldigt övertygad om att om du hade kollat upp "besprutningsplanen" i t.ex FR24 så hade du kunnat identifiera dem som helt vanliga passagerarplan.