Citat:
Ursprungligen postat av
Salcinn
Det är precis det som hände när en enskild spelare la ett spel på 31 miljoner USD på Trump vilket fick hans odds att sjunka markant. Tror man att den realistiska chansen har något överhuvudtaget med oddsen att göra är man helt fel ute då varenda Poll visar på ett otroligt tight race.
Titta på vilka spelare som sitter på de största innehaven på "Yes"-bet på
polymarket. Skrolla ner, klicka på "Top holders" och välj sedan Donald.
Tvåa på listan är användaren GCotrell93 som joinade Polymarket i Oktober och som enbart har lagt massor av små yes-bets, och fortsätter att göra det varje dag. Användaren bettar enbart Trump, och ingen annan marknad.
Efter en snabb googling hittas följande person på
Wikipedia, född -93.
Alla med några grå i behåll kan räkna ut resten själva (sorry Maganarrar). 😃
Det är f.ö likadant med historiken över den som ligger 1:a på innehavssidan.
Det är solklart från spelmönstret att det handlar om organiserat spelande med politisk ambition.
Ska man vara lite konspiratorisk så är det clownen som satsar narrarnas kampanjstöd via bulvankonton. Dels påverkar satsningarna oddsen vilket är bra reklam. Och vinner han valet så tjänar han pengar på dumhuvudena. Torskar han så gör det iaf inte honom något. Alldeles normalt bedragartänk a la clownen.
Och narrarna fattar noll. 😂