Citat:
Ursprungligen postat av
Efterbliiven
Vet inte riktigt vad du vill att vi skall fråga dig om, men efter denna pandemi är mitt förtroende noll för sjukvården, jag är nu övertygad om att att varje enskild person är tvungen att vara sin egen läkare,
Fick en nyligen diagnosticerad diabetes2. Alla råd sjukvården gav var fel. Var själv tvungen att ta reda på via youtube läkare om sjukdomen och hur man skall kontrollera sjukdomen, vilket resulterat i en viktnedgång 35kg och kontrollerad diabetes.
Blodtrycket sänktes nästan omgående med några piller kalium.
Sömnen har aldrig varit bättre än när jag varje natt tar melatonin!
Rosacea försvinner med minskat intag kolhydrater specifik grödor och växt baserade oljor, det sist nämnda direkt otjänligt som föda.
Ja, man ska vara kritisk mot dagens sjukvård, och söka information själv, men man måste vara källkritisk.
Ketodiet kanske vore något att pröva. Det kan reversera diabetes typ II. Sök begreppet på valfri sökmotor.