@generalmalaj
Är detta fortfarande aktuellt?
När vi lyfter PL-bucklan i maj, så kommer hela fotbollsvärlden att mimra tillbaka och tänka hur fantastiska vi var säsongen 22/23.
Men jag är helt övertygad om att AFC är det enda laget som kan hindra Man City från att vinna ännu en titel.. och att
vi kommer som sämst att hamna 2:a i EPL 22/23. Mark my words
Du prickade detta till 130 % rätt, härligt!
Kan du ge mig ett vettigt svar på varför Man City skulle vara favoriter till titeln? Oljearaberna ser skakiga ut i år.
Svaret: Enkla svaret är att City är bättre fotbollslag och har Norges bästa spelare i sitt lag.
Hittar inte inlägget där jag påpekade fler saker för några månader sedan, tusan också…
Tycker Arsenal gör en väldigt bra säsong sett till var de kom ifrån, några nyförvärv och laget lyfte sig rejält. Plumpen är väl EL, att man gick bet i PL är förståeligt; ovan position, hålla en hel säsong, skador som inte gick att täcka upp, mentala spelet.
Angående mitt eget lag kastar jag in ett inlägg och hyllar mig själv lol
Skrev detta i jan i ett sammanhang att ändra till 3 backar, väldigt glad att Klopp lyssnade
”så Trent får lite fria tyglar känns som han är hämmad av lagets bakvikt dvs vågar inte dra iväg så ofta alt fått instruktioner om ha återhållsamhet.”