Citat:
Ursprungligen postat av
CS128
Varför Marcus åkte ens till Påskön har inte framkommit, troligtvis som turist men han träffade sin partner där (en kvinna) som han har ett par stycken barn med och bosatte sig där. Har ett företag också som han driver tydligen men jag vet inte vilken verksamhet som företaget har.
Påskön är en otroligt exotisk plats att bosätta sig på permanent. Varför Marcus gjorde det är ju hans ensak. Jag bryr mig inte. Att folk här i tråden tycker han är udda och ifrågasätter varför han flyttade dit bevisar ju bara vilka inskränkta individer svenskar är. Det är mer normalt att pensionärer & kriminella från Sverige bosätter sig i Spanien antar jag. Att sen jag tycker att han beter sig i synkarna som en mellanstadielärare som pedagogiskt talar till sina elever är en annan femma.
Jag hoppas att han inte talar på det sättet till sina egna barn.
Pernilla. Vilken bitterf-a hon är. Inte många I föregående säsonger som slår henne i vidrighet.
Camilla:Ta dej samman & gör dej av med Pernilla.
Elin...suck..tillhör hon något frireligiöst samfund...otroligt irriterande.
Chris & Carro. Värsta pk- anhängarna. Det är typer som de som har förstört landet.
Sophie: Åk hem till mamma!
Sanna. Grymt osäker trots fillers & botox. Lever nog i en drömvärld på hemmaplan.
Dennis d ä: Du är en pajas & en gambler. Du har fruktansvärt dåligt självförtroende eftersom du hela tiden måste hävda dig i gruppen genom att försöka vara "rolig". Patetisk.
Oskar är i nuläget min favorit. Arbetssam, lite nördig och väldigt duktig & smart.
Ja, den absolut sämsta, värsta, patetiska säsongen i Robinsons historia.