Citat:
Ursprungligen postat av
skeggmuff
Mats är ju bara en i raden polischefer hon har legat runt med. Hon har bla barn sen tidigare med en annan polischef och det lär vara ett tydligt mönster om man skulle kolla närmare på det
Det är ändå relativt ovanligt att hamna i säng med majoriteten av sina chefer och tyder på att hon har en baktanke med sina val av partners
Förmodligen har hon ingen baktanke utan hon är bara en sån person med ett stormigt förhållande till relationer, hon har nog inte större skuld i detta än någon annan av de inblandade, det är ett mer eller mindre ömsesidigt upplägg för att få fördelar av olika slag mellan folk i maktpositioner -som nu sprack.
Att hon nyligen i media sagt att hon visst var kompetent för tjänsten gör ju dock att hon sakta men säkert underminerar sin egen trovärdighet, även om hon var kompetent för arbetsuppgiften verkar hon inte fatta att folk kommer väga detta mot hennes privatliv som hon i ett par vändor har bakat in i jobbet.. får hoppas hon håller låg profil framöver, för sin egens skull.