Citat:
Ursprungligen postat av
Ahmed945
Ärligt talat har jag svårt att se vitsen med dessa läger överhuvudtaget speciellt när det inte kommer vara något mästerskap på hög höjd förrän tidigast 2030. Att vägra hjälpa dem med skidor för att de inte vill vara med vara med på lägren är inte seriöst.
Låter som en bra plan!
Och det är definitivt inte det bästa för skidsverige!
2 av största stjärnor vill prova ett nytt upplägg med mindre lägerverksamhet. Allt för att dom tror att det utvecklar dom mest. Dom var villiga att avstå träningsbidrag.
Ändå säger ledningen NEJ. Sen ska dom inte få hjälp med skidtestning heller..................
Vilket j*vla fjanteri dom håller på med. Dom allra bästa ska få åka dom tävlingar dom vill(enstaka undantag), dom ska ges dom bästa förutsättningarna för att prestera maximalt. Tycker ledningen att dom gör det med det här förhållningssättet så hoppas jag att dom försvinner.....................INNAN säsongen startar.
(skrivet i affekt efter att ha läst om skidtesterna)