Citat:
Ursprungligen postat av
HepCat-X
Ocb din och Nixters favoritåklagare fick stornobben i domstol när han försökte driva sina femtielfte konspirationsteorier om "Obamagate" eller "Clintongate". HA!!
Sussmann frikänd.
Är det inte märkligt att han friades av Christopher Cooper, en Obama-domare som dessutom
tillät jurymedlemmar med nära kopplingar till Sussmans familj få sitta kvar?
Hursomhelst, lustigt att du kör gasen i botten på det här. Var det inte ni som hela tiden spelade ner Sussmans betydelse, att han bara var en insignifikant, periferär figur och hela köret? Att det inte skulle spela någon roll ifall han dömdes eller friades yadda-yadda?
Nå, få se hur det går för Robby Mook, ifall han lever länge nog att vittna mot Killarys övriga hantlangare.
Citat:
Ursprungligen postat av
Master.Palm
Tyvärr kommer varken Scrollock, Nixter, Dravkcab, Cancel Culture eller Jaffa-mannen att ta någon notis, eller bry sig, om detta. De hoppar nu vidare till nästa tuva, skriker högt igen och påstår sig sitta på bergsäkra bevis för ett visst skeende, ända till även detta slutligen blir debunkat, då hoppar de vidare igen. De är helt obekymrade om alla förluster och felaktigheter på vägen. De senaste dagarna har inte varit bra för dem. Reuters gick igenom hela filmen 2000 Mules och debunkade varje påstående om påvisat valfusk genom dessa ”mulor” och nu detta med Durhams förlust. Men har du noterat att ens någon av dessa har kommenterat detta? Nej, det kommer aldrig att ske. Det är dom alldeles för oärliga i sitt debatterande för att erkänna.
Skitsnack, det är DU som är oärlig just nu. Jag kommenterar regelbundet de debattinlägg som rör mig. Precis som detta och ovanstående inlägg, så se dig grundligt motbevisad!