Citat:
Ursprungligen postat av
mzs
Det är helt enkelt så att Binningemaffian med ni vet vem i spetsen scannar tråden och har meddelat dyslektikern i Göteborg att ärendet skall avgöras denna vecka. Snacka om att han fick eld i baken. Undrar om han överhuvudtaget har skickat någonting alls till akademiska sjukhuset, eller om han bara skickade det till domstolen. Han har ju förfalskat dokument förr, så varför inte igen.
Något allvarligt fel måste det ju vara med honom med tanke på att han borde kunnat räkna ut med röven att ärendet skulle vara nära avgörande straxt efter deadline för Katrins svar.
Det komiska är ju att han skickar det till SH och Akademiska samma dag (OM det nu ens skickats till Akademiska, vilket iofs borde vara lätt att kontrollera för SH)
Uppenbart är ju i vart fall att han aldrig varit inblandad i kontakterna med Akademiska. Då skulle han ju inte behövt skicka med (om han nu gjorde det) en kopia på fullmakten och presentera sig som
"Undertecknande befullmäktigade juridiska ombud för Esbjörn"
(borde han inte haft med Esbjörns fullständiga namn där? )
Sen är ju frågan vad han tänker sig skall hända? SH drar i bromsen och kör ärendet ett varv till?
Att han i ett o samma dokument lyckas visa det orimliga med demens-spåret är ju skrattretande.
Katrin har ju redogjort för det orimliga i det påståendet.
Att det tydligen är av yttersta vikt att visa att Esbjörn var dement innan augusti 2020 borde ju fan leda till att någon startar en utredning mot exempelvis Monica. Enbart pga att det det finns en misstanke om att hon låtit en dement person skriva en generalfullmakt åt henne