Citat:
Ursprungligen postat av
korrektamund0
Är det? Har du någon form av stöd för den typen av påstående? Är det en, två eller tre doser som du menar inte ger något skydd?
Din närvaro på flashback blir bara mer och mer märklig. När hela vaccin narrativen ramlar sönder så fortsätter du ändå och pusha för något som inte fungerar.
Varför går du inte på vitamin d3 istället - som verkligen fungerar? Varför står du inte upp för dina medmänniskors rättigheter att få ta del av ivermektin som en tidig behandling?
Om vi skulle ha jämfört 2 doser av moderna för män under 40 med exempelvis 40 åringar som hade toppade vitamin d3 nivåer så skulle moderna framstå som ett fullständigt tokigt alternativ.
Om vi hade jämfört Astra Zeneca för kvinnor med kvinnor som fått toppade d3 nivåer så hade även Astra Zeneca framstått som helt tokigt.
Förstår inte hur du kan sitta och jobba mot dina medmänniskor måste kännas fel.