Citat:
Ursprungligen postat av
Cymbaltazzz
Totalt orealistiskt statement. Vill gärna se en kvinna som skulle gilla en 1 cm snorre som på en bebis. Hm du frågar ett antal kvinnor här om vad de vill ha för att sedan summera allt i att det inte ska spela någon roll, jag finner det lite märkligt bara. Vad ville du ha för svar utav kvinnorna här, att de är attraherade av/vill ha precis vad som helst eller vem som helst..? :/ Visst förstår jag att det inte ska vara ett avgörande krav för en kvinna, men det är nog få kvinnor som har det som det primära kravet. Det är mycket annat man tittar på i val av partner, tex sexuell kompabilitet. Du kan ha hur stor penis du vill, men om jag inte gillar någons personlighet, utseende i övrigt, dåliga vanor, eller det är en för snuskig person för min smak så blir det inget.
Har du blivit dumpad pga din snorre eller vad är problemet? Låter som att du har någon issue.
Jag fick höra nyss jag var bland the big guys med mina 19cm i längd.
Ja vad dom har för preferenser om dom får välja. Om jag vill leva ett helt liv med någon. Inte bryr jag mig i dens könsorgan om det går att knulla bra eller inte.
Som kvinnan på joe rogan som hade dumpat en man för han hade 14 cm kuk, sånt är att vara en låg livsform.
Utseende osv klart man ska vara attraherad men bara dumpa någon pga ens längd på kuken är vidrigt. Finns mer i livet än sex.
Klart en kvinna kan sakna sitt afrikanska ex som gymma hela tiden med en dröm kropp och han hade 28 cm lång och 19 cm i omkrets men hon gjorde slut för han var otrogen med alla hennes vänner osv hela tiden (bara ett exempel, glöm de där med att han var otrogen, han kanske blev utvisad, låt säga han också är bra person, whatever.). men om hon sen då träffar någon hon tycker om, det tar ett tag innan dom har sex och hon bildar en uppfattning att hon vill ha en familj med den mannen, han är lite halvfet men ser ganska bra ut i ansiktet, klär sig väl, brukar jogga lite ibland, jätte trevlig, social, vänlig och en jätte bra person och hade blivit en jätte bra pappa. Sen då det kommer till sängkammaren efter några månader så visar det sig att han har vad man enligt medicinska termer kallar "mikropenis", alltså jag har svårt att förstå hur man dumpar någon bara därför. Just saying.
Finns gott om folk med 1cm snorre i stånd. Var ju en dokumentär dom gjort på radio, människor med världens minsta kukar, då kom dom och visa den för radion (och filma) men vissa hade så liten den kom inte ens ut, flera hade väll partners tror jag.
Citat:
Ursprungligen postat av
MannenP
Vem säger att vissa saker ska ha noll betydelse?
Jag skulle t.ex inte kunna vara ihop med en tjockis, missbrukare, feminist eller en kvinna som inte suger kuk. För att ta några exempel. Hur fin person hon än är.
Jag hade inte kunnat vara ihop med någon som är allt för tjock, missbrukare någon som har mördat eller forslat in 30 ton kokain i Sverige eller något annat hemskt inte för att det är samma sak som att vara fet men bara exempel allt ihop. Men om någon suger kuk eller har en otroligt tight fitta spelar mig inte så stor roll om jag verkligen tycker om personen och ser mig vilja bilda familj med personen för personen är en fantastisk människa.
Det med tjock är en annan sak, det är svårt att få upp den om jag inte blir attraherad. Men går ju att föra in toppen om kvinnan har otroligt tight fitta när man kommer för att göra personen gravid. Inte för det är nå jag önskar men jag har inte kraven att någon måste vara perfekt. Det skadar ju inte om hennes fitta är jätte bra och hon har 1000 miljoner på banken.