Citat:
Ursprungligen postat av
Remark
Snödriva som en hemsk bestraffning? Ett talesätt snarast, annars slänger vi gärna oss i den efter den dagliga bastun! Beroende på snödrivans fluffighet - lite kräsen är man.
Det är aldrig rätt att ta livet av en annan person.
Däremot anser jag att ju mer information som tillförs i nära tid till brottshändelsen och bedöms relevant är bra.
ok, då vet jag det, hur skulle, de påstådda pistolerna som du drar upp ha med händelser i brottets närtid att göra, undrar jag då , fick Lydia reda på dom den kvällen eller någon dag före, och det fick henne att skjuta Emil , är det så jag ska förstå ditt resonemang angående de påstådda pistolerna
Sen att du/ni sätter er i en snödriva frivilligt och inte ser det som en bestraffning, ska jag tolka det som att du tycker att straff inte finns, eller är du ambivalent till att filmas i trosor, för förut som du skrev så skulle du sätta din man i en snödriva om han gjorde det, men jag kanske tolkade det fel då ?