Citat:
Ursprungligen postat av
Switchblades
Citat:
Ursprungligen postat av
Scientology
Har ni något på honom? Knepig eller?
Bara knepiga incidenter. Väntar i hissen tills man kommer i porten osv.
Citat:
Ursprungligen postat av
Switchblades
Verkar inte ha haft ett jobb då han under dagtid kutat fram och tillbaka till hans mor på äldreboendet. På nätterna har han gått upp och ner ur källaren flera gånger. Kommer och går udda tider.
En gång väntade han i hissen i nästan 2 minuter på att jag skulle låsa upp dörren och först då gick han ut ur hissen. Han låser sin dörr flera gånger, rycker i handtaget och håller på. En gång gick han ut i trapphuset, tryckte upp hissen, stod bara där och vände och gick tillbaka in igen. Asså det är för mycket för att skriva ner/komma ihåg allt här
Det där är OCD. Vanligt och totalt ofarligt för andra.
Citat:
Ursprungligen postat av
Switchblades
Det sistnämnda, väntade på att jag skulle komma ut ur lägenheten så att vi skulle mötas. Varje gång vi har gått ut och kommit hem så har han kort efter också kommit hem. Jag är helt säker på att han även hackat mitt WiFi då mycket underlig trafik pågick ett tag och jag påträffade han på i en specifik affär där jag skulle handla lite datordelar, som om han visste att jag skulle dit och vad jag letade efter… så jävla obehagligt
Det kanske är du som gjort dig nojig på grund av att du uppfattat honom apart.
Citat:
Ursprungligen postat av
Switchblades
Fåordig, verkade alltid glad med ett leende på läpparna. Mest sagt hej typ. Senaste gången sa han ”Är det sommar ute?” När jag kom hem nästan vinterklädd för det var så jävla kallt ute.
Intressant att han har gott humör.
Tack för din information! Det är detta som är läsvärde och ger alla möjlighet att fundera och förstå mer.