Citat:
Ursprungligen postat av
Avel
Bra att du ser lite nyktert på det här temat!
Ja fhl skulle kanske hängt på där med följdfrågor och kunnat luska ut var ”öknamnet” kom ifrån så hade både de och vi varit kloka på hur det var med den saken. Sen tror jag inte PW hade varit beredd att öppna upp mer än nödvändigt. Skvallret får andra stå för s a s.
Att SD stått för diverse locker room talk får man väl nästan anta då han verkar ha pratat ”brudar” lite här och där. I loggar och annat så är det lite smeknamn och liknande här och där.
Största problemet är väl annars hans approach när det gäller kontakten med kvinnor generellt. Han verkar tycka det är väldigt spännande med tjejer.
Såg förresten att han köpte lite grejer till en metallsvarv eller liknande härom månaden. Ska han svarva till ett nytt domkraftskaft månne?
Jag har lite svårt att se att PW inte skulle svara på fråga om han hade fått den (i vilken situation och av vem). Om det var något han ville dölja, då hade han väl knappast tagit upp frågan ens, känner jag.
Jag har även svårt att tänka mig att han skulle vilja avleda misstankarna från SD, genom att berätta om det här.
Som sagt, nu blir det ju lite tvärtom, att en och annan har funderingar som faller tillbaka på honom själv.
Vi kommer aldrig att få veta svaret, och snart kommer domen. Då är denna fråga en ickefråga, hur som helst. Tror att det är lite meningslöst att fundera vidare.
Haha, några med domkraftshandtagsmord önskar vi inte se fler av i framtiden. Hoppas på att man öht slipper se att SD har utsatt någon för denna typ av "behandling" som vi har sett och minst av allt mord.
Det skulle vara oerhört tragiskt om han blir friad och han begår ett nytt mord. Tror att han helt enkelt inte har tillräckliga resurser at klara av motstånd, relationsproblem och situationer där han känner sig kränkt.
Och kränkt, det tror jag att han har lätt till att känna eftersom han inte klarar av att hantera vardagsproblemen med vanliga lösningar. Hans lösningar är av typen; det kommer att bli konflikter. Konflikter där han lätt kan tappa det som han behöver ha; övertaget.
Han kan få svårt att glänsa och putsa på fasadbygget i Örebro.
Möjligt att han kan byta stad och börja på ny kula.