Citat:
Ursprungligen postat av
philophobia
Jag går inte och önskar att jag vore död. Jag skulle dock aldrig blivit född.
Är inte det samma sak irl?
Hursomhelst så är det endast boostat sexuellt intresse som hjälper mot filosofi, nihilism, meningslöshet och existentiell oro.
Annars kan man lika bra sätta sig i Gambia eller på Grönland på en bänk och bara stirra mot horisonten. Och aldrig mer göra något tills man dör av ålder.
Går man hem med en hora så får man "suga på karamellen" lite, och åtminstone unna sig long time. Helst en vecka eller två, om inte än längre tid är möjlig.
Kan man inte leva på sex, så kan man inte leva på någonting. Isåfall kommer man inte en millimeter längre än hur man gör. Den dag inte sex betyder något så är det nog slut på riktigt.
Det är kanske då man blir som Adolf Hitler, Stalin eller andra psykfall. Startar krig, knarkar ner sig eller begår hemska brott bara för att man själv tagit slut som människa och inte kan ta sig för något.