Citat:
Ursprungligen postat av
Lillarumy
Tänk att vi har förstått sedan tidigt att du är rättshaverist.
Det är då inte förvånande att du själv skulle vilja ha polare som underlåter att nämna graverande uppgifter i polisförhör, och att radera meddelanden för att på alla sätt försvåra utredningen.
Precis som JG. Att du kallar honom objektiv är det största skämtet hitills i tråden. Ofrivilligt kanske men ändå lika gapskratt roligt 😄🙄
Citat:
Citat:
Ursprungligen postat av Draifos
Samma när det gäller JG, inget märkligt alls där om betraktar det här utan att på förhand ha bestämt sig i skuldfrågan. Min intryck av JG efter att ha läst chattar och förhör i fupen är att han förhåller sig påfallande objektiv till det här. Precis en sådan vän som jag själv skulle vilja vara, om en polare till mig pekades ut som mördare av div. slaskmedia och en åklagare på så här oklara grunder.
Ja jag vet inte om jag ska skatta eller gråta.
Hur man man anse att någon är objektiv när denne helt uppenbart begått brott genom att:
1. hålla tyst om information i polisförhör, vilket han är väl medveten om då han tar upp detta faktum i en chatt med SD
2. gör sig skyldig till undanröjande av bevis för nr 1, genom att UNDER tiden för ett polisförhör göra sig av med graverade bevisning.
Jag tar mig för pannan...