Citat:
Ursprungligen postat av
HalalMuscle
Där la du den.
Citat:
Ursprungligen postat av
Knut-Anne
Starkt av dig att lämna det livet, riktigt starkt.
Lycka till, ju äldre du blir, desto mer nöjd tror jag att du kommer bli med ditt val, nu kan du få ett riktigt liv.
Bli gammal, med glada barnbarn som klättrar på dig, som små ekorrar.

Det skall vara gott att leva.
Tack! Fint skrivet och håller med! Många barnbarn ska de bli, hehe
Citat:
Ursprungligen postat av
Flaskbackare
Kan hålla med i det mesta här men det med jollen blir för mycket, säg inte att du går på NA möten dagligen oxå?
...

vi säger såhär; om det skulle rökas en liten rackare ikväll så skulle min riktiga bror aldrig få reda på det.. för jag vill inte göra han besviken eller orolig. Han skulle liksom inte tillåta det - även om jag är 37. Det är ju ens brorsa.
När jag rökte förr så var det för att snabbt dämpa ångest, fly problem, kunna sova eller för att va en bland grabbarna. men helt ärligt blev man ju en pissluffare framför ps1'an. kunde sitta och spela en jävla räv som hoppa på lådor i timmar istället för att plugga. var rökat slut och pengarna slut så blev de krita och lite på de spåret började mycket dumheter.. röka blev till koks. köpa blev till sälja för att kunna köpa. problemen kretsade runt de man köpte av/med eller sålde till.. åren susade förbi och allt eskalerade. det räckte inte med att köpa - nu hade man ju redan sumpat gymnasiebetygen/utbildningen och så började man gränsa(transportera) för att kunna få samma liv som de andra man Egentligen ville umgås med.. inte värt de. inte coolt nånstans. bara tung misär och rädsla. Man är ingenting i den världen - finns alltid dom som är större, tuffare eller går "steget längre". varje dag äcklas jag över hur mycket mina nära fick stå ut med.
Citat:
Ursprungligen postat av
langaocb
Det har spenderats galet mycket pengar på sociala insatser på killen som blev skjuten.
Han verkade vara vrickad sen födseln. Kanske FAS om mamman hans söp under graviditeten.
Förstår. menar på all skit och "skämt" som skrivits tidigare.. att hela situationen är tragisk då många oskyldiga blir påverkade. och vi får stå för notan. sen sitter nån liten feg valp från tidaholm och håller räkning eller firar att en "svarting" blivit mördad. det är vidrigt.. dom klagar på andras föräldrars uppfostrande - som om deras egna föräldrar lyckats bra med uppfostran? sonen sitter som en fegis bakom en skärm och tok-hatar på folk och hetsar folkmord.