Citat:
Ursprungligen postat av
Dumdryg
Han har fått hjälp. Samtalsstöd istället för fängelsestraff. Istället för att ta emot det och ändra sitt liv så begick han ett mord istället. Ingen aning hur många år i fängelse det blir. Men vart ska han ta vägen när han kommer ut? Flytta hem till mamma? I Tollarp är det nog svårt att visa sig på torget eller Ica efter detta. Även för de andra schimpanserna.
Wow, samtalsstöd 😂 Verkar ha hjälpt mycket. Han skulle åkt in istället så hade aldrig detta hemska hänt och han hade ev ”vaknat” av att tillbringa en tid inlåst. Nu är det två liv som är förstörda för alltid istället ( om han är skyldig)
Vad han gör sen har väl inget med ämnet att göra? Människan är nära släkt till schimpanserna .... du är duktig på att förolämpa.