Citat:
Ursprungligen postat av
iloveass2
Håller med, TS verkar inte superpålitlig direkt, trådstarterna är alltid väldigt snurriga och trådarna följer samma mönster som här, dåliga och osammanhängande förklaringar till vad som hänt och TS som inte riktigt förstår.
(FB) Lån trots Tredskoanmärkningar
Det här tyckte jag var intressant, talar emot att TS är ekonom med jobb på bank (TS gick på sjukpenning och saknade arbete enligt egen utsago i tråden):
Det här var lite kul också, en kan riktigt se framför sig vilken rättshaverist TS är:
I samma tråd ansöker TS om tiotalet SMS-lån och blir nekad på de flesta. Vilken bankman.
ajaj trist att höra man inte är pålitlig. Nåväl du kanske är bra på annat än personkännedom
jag är 40+ , civilekonom, etc Jag är pålitligheten själv
Jag har varit sjuk, haft 2 jobb (på BANK) vad är det du inte förstår? Jag är ekonom så det är väl inte så konstigt jag arbetat på bank. sen ärjag 40+ så det är väl inte så konstigt om jag någon gång varit sjuk
vad menar du med rättshaverist ? en som har rätt men får ta 100% av ansvaret för andras fel? Ja, jo i detta fall ´är det så nu men det är ett pågående ärende.
Varför behöver du berätta hur andra havererar? Vad har du för spännande härdsmälta och haveri att lätta dina axlar med ?
Jag har inte ansökt om 10 SMS lån. Jag undrade var man kunde låna pengar när jag hade anmärkning. Jag kollade på 10 ställen. Jo vars, jag säger inte att jag är bäst. den besömningen får andra göra, men det är ju ekonom, bankman jag är. 400 lax studie sckuld och så.. ja jo.