Citat:
Ursprungligen postat av
Jozz79
Vet du ens vad måtta betyder
Jag står för att jag(och rättsväsendet) ser KJ som mördare.
Du Fagro står för enbart konspiratoriska svammel teorier som endast existerar i ditt huvud.
Mitt råd till dig är att starta en alternativ tråd om din teori under den kategorin. Alltså konspirationsteorier. Där har du större chans att få någon att tro på det du upprepar här konstant.
Det är du och dina kolleger som konspirerar att KJ är gärningsmannen och stödjer den politiska inblandningen i rättsfall, men nu kan påstås att den myten som ni står för är krossad till småsmulor.
Själv står jag för objektivitet och rättvisa med respekt för alla människor och ingen diskriminering och mobbing, när det är en debatt skall andra åsikter än vad man själv står för respekteras.
Politikerna skryter och basunerar ut om den "Humanitära Stormakten" men sanningen är att mot den egna befolkningen är de inte humanitära, utan kommer med falska anklagelser, som skapar oerhörda lidande för de som blivit drabbade, som nu i fallet KJ.
När man ser till KJ familjen de kände till helt säkert att KJ var oskyldig därför han fanns i sommarstugan när kroppsdelarna kom till fyndplatsen.
De gjorde det rätta lade ut stora egna pengar på advokat för att få upprättelse med resning, men genom politisk inblandning kom resningen tillbaka med vändande post.
De blir helt maktlösa mot överhögheten och kan ingenting göra än lida, för det som drabbade KJ att han fick skulden för ett brott han aldrig begått, för att gärningsmännen för VB inte skulle drabbas, utan skyddas.