Citat:
Ursprungligen postat av
KalleAnkaPartiet
Väldigt svårt. Kvinnor bidrar inte med något som ger män anledning att värdera dem högre. De kräver mycket mer än de ger. Allt givande betraktas som "förtryck".
Kvinnor idag har ingenting som män behöver, förutom sex.
Män behöver en feminin kvinna-kvinnor är maskulina.
Män behöver trygghet i form av en trogen kvinna-Kvinnor är otrogna slynor.
Män behöver känna uppbackning från kvinnor i tider när det går dåligt-Kvinnor överger män som misslyckas.
I ett samhälle där kvinnor är kvinnor skulle den lokala bordellen ha få kunder. Idag skulle den lokala bordellen översvämmas av kunder.
Korrektion, kvinnor överger män i en svacka, en man har aldrig misslyckats förrän en man har gett upp.
Och det är alltid lika roligt när de kommer tillbaka och fjäskar som om inget har hänt när de insett att de gjort en gigantisk tabbe, även när det gått många år där emellan. De hittade aldrig någon som var bättre, gräset var inte grönare på andra sidan. Mannen de lämnade steg som raket när han insåg att han aldrig skulle bli något om han fortsatte att vara kvinnor till laggs.
Därför lade han allt krut på sig själv istället, men den man som inte kunde få någon kvinna att stå vid hans sida när han kämpade som hårdast, kommer ej heller vilja binda sig till någon kvinna därefter.
Kanske dags för mig att testa att knulla en hora, jag menar, vad är egentligen skillnaden?
Verkar otroligt minimal när man verkligen tittar närmare på det. En helg i danmark verkar allt mer frestande, jag menar, är det inte som Charlie Sheen sa: It's not the sex you pay for, it's for her to leave when you're done.
Tippar på att det ligger något i det.