Citat:
Ursprungligen postat av
redlineoffside
En som tog åt sig.
Jag är öppen för idén att jag kan framstå som lösdrivig. Jag har ingenting här att göra egentligen, men det bjuder jag på. Jag är bara oerhört fascinerad över detta utomordentligt fåniga beteende och vad som driver er.
Du däremot, som förespråkare av svenska "firmor" bestående av arbetsetslösa fåntrattattar i "dress code" och hänger i denna tråd för att du är en del av den kulturen, saknar befogenhet att försöka görs någon till åtlöje. Du är åtlöjet personifierad.
Jag känner att mobbaren i mig vaknar till liv när jag tänker på er och era trsgiska liv. Han har fö sovit sedan högstadiet. Jag kan helt enkelt inte låta bli. Jag tror ändå på nåt sätt mobbing fyller en funktion. Typ att gallra ut de svaga.
Har du också sånn där fånig "dress code" förresten? Går man omkring så enbart när det är dags för cat fight, eller glider man omkring med dessa kläder på stan också? Typ så att ni kan känna igen varandra som bikers och känna er lite tuffa? "Oh kolla snubben därborta, han har en Gucci jacka med huva, Gina tricot t-shirt, buffaloskor, yogabyxor och blåtira. Han måste ju vara med i Balsam Boys... Häftigt". Eller hur känner ni igen varandra?
Jag gissar att du är "storstadsbo"? Typ stockhomlare. Ganska ung. Har jag rätt?
Är du med själv och viftar/hoppar i gäng eller är du bara en liten fanboy av dessa töntar?
Berätta lite om ditt deltagande, gärna vilken "firma" du tillhör, hur du kom in på det och varför? Har du jobb osv?
Sent svar men till skillnad från dig lever o hävdar jag mig inte på fb...
Du är såklart fri att tänka o tycka vad du vill , man lever en gång o känner du dig nöjd med den du är och med ditt sätt att hävda dig så kör på.
Dina frågor o fina uttryck som att "nu väcks mobbaren i mig "yada yada får mig att inte svara. Du är nyfiken o kåt på något som du låtsas förakta .. snälla du vad får du ut av detta?
Völj en tråd som du kan bidra till.. relationsakuten? Ensam med slak kuk?
Pick one dude
Walk on