Citat:
Ursprungligen postat av
Kungbla
Någon som sett eller hört något om repressalier mot AIKspelarna för att de sprang in i MFFs tekniska zon? För det måste väl komma avstängningar? Eller har alla hängt upp sig på att Rösler tyckte domaren inte klarade av matchen?
Seb firade målet utanför Malmös tekniska zon och som den gentleman han är så tillägnade han målet sin fru och barn som olyckligtvis satt ovanför Malmös bänk.
Troligtvis hade Malmös spelare samt ledare redan spanat in vilka barn de skulle försöka förföra på klassiskt Malmö-manér efter slutsignal så då fick hela Malmös bänk samt spelarna på plan och ledarstaben mycket jobbigt då de trodde att Seb la in en stöt mot barnen.
Rosenberg blev så arg att han sa "neger" till Goitom.
Östtysken blev vansinnig då han trodde att han blev blåst på konfekten men efter att Seb förklarat blev han lugn och letade istället efter nya jaktmarker.
Malmö försökte då storma läktaren för att förgripa sig på första bästa barn de träffade på men AIKs spelare samt säkerhetspersonal anade ugglor i mossan och förhindrade vidare övergrepp av Malmö.
Min fantasihistoria här är ungefär lika relevant som det jävla skit om horungar och snyft om hur AIK får fördelar som hela jävla Sverige med journalistäckel som Ekwall och Lund i spetsen just nu ägnar sig åt.
Malmö, minns ni när Sauli blev sparkad blodig i straffområdet och ni gjorde mål på kontring? Det jämnar ut sig sa ni då. Sug på hur jävla fint det jämnade ut sig.
Vamos, horungar...
Hjärtliga hälsningar
a.e.g med personal