Citat:
Ursprungligen postat av
Kobran1987
Japp allt är polisanmält åh väntan på än rättegång så hoppas hon åker in å att hon få sitta där jag satt då behöv ja bara skrva ett brev åh sen äre bye bye tessan 😂😂😂
Här svårt att tänka mig att dom sätter henne i fängelse. Nåt hem eller psyk vore nog lämpligare. Det har stått i tråden några gånger att hennes utvecklingsstörning gör att hon ligger på en 12-årings nivå men av det jag läst och som jag uppfattar det är det nog närmare en 4-5-årings nivå.
Hon verkar ju inte bry sig om någon annan än sig själv, har ingen självinsikt, kan aldrig erkänna att hon gjort något fel och ta ansvar för sina handlingar och utnyttjar dom hon behöver för att få sin vilja fram.
Hon skulle nog få det väldigt svårt i fängelse och helt ärligt tror jag inte hon skulle vara hjälpt av det eftersom hon aldrig kommer att lära sig. Hon skulle vidhålla att hon är oskyldig och göra samma sak när hon kom ut. Tror jag.