Två viktiga saker.
1. Se till att det finns valsedlar i alla stora förtidsröstningslokaler i hela landet redan från start onsdag 22/8. Stor prioritet!!!
2. Se till att uppmana folk att förtidsrösta på Alternativ för Sverige redan från och med onsdag (22/8) när förtidsröstningen påbörjas. Håll inte på att tjata enbart om 9 september. Snacka om att ta med alla ni känner och rösta Alternativ för Sverige redan nu i förtidsröstningen! Hög energi!!!
Förutom de 3 röster jag känner (inklusive mig själv) till som går från SD till AfS så har jag ett flertal på gång som nog kommer rösta Alternativ för Sverige när det väl gäller. Tror iaf vi blir 5-10 i min bekantskapskrets. Om det lyckas är jag övertygad om att man kommer in (då säkert fler än jag har liknande händelser i sin närhet).
Då AfS har 40 000+ på Facebook och ingen av de 3 som ska rösta AfS har gillat sidan på Facebook kan man ju anta att de potentiella antalet röster kan bli otroligt stort.