Citat:
Ursprungligen postat av
Ganonito
På vilket sätt skulle tävlingen mot Negermor varit stressande mentalt? Krävdes ju knappt någon tankeverksamhet alls. Poängen är att så fort det kommer någon tävling om inte handlar om uthållighet/snabbhet/styrka så är Pappskallen värdelös. Det visade sig när de skulle gissa rätt på tiden och när de skulle göra upp eld.
Krävdes ingen tankeverksamhet nej, men vetskapen om hur nära man hela tiden är att förlora lär ha varit stressande, särskilt när man redan är trött
Att han är dålig på tävlingar där det krävs tankeverksamhet har du också rätt i, mycket möjligt att det bli någon sådan tävling som gör att han inte vinner hela klabbet, så länge tävlingarna är fysiska kommer han troligtvis krossa alla.