Citat:
Ursprungligen postat av
HusvagnSvensson
Om kvinnor i själva verket njuter av våldtäkt och sympati för kvinnor som blivit våldtagna är missriktad har det stor betydelse för frågan om mäns våld mot kvinnor. Med tanke på var tråden placerades ger det en kontext åt frågan. Att trådstarten om det är detta som skall diskuteras kunde vara mycket bättre knuten till de ämnet har jag redan hållt med om. Men diskussionen ur den aspekten kan föras i tråden och den förs också, av bl.a Babianen. Därför lämpar den sig numera också knappast bättre för ett annat delforum.
Och tycker du seriöst det finns det minsta lilla tecken på att just kvinnor skulle njuta av att våldtas i den verkliga världen? hmm? jag menar hallå.
Varför skulle tecknen på att kvinnor skulle gilla detta finnas mer än att män som kön i sin helhet skulle gilla att våldtas analt i fängelseduschen av 8 interner? (är säkerligen ungefär jämnt lopp mellan fysiska reaktioner som orgasm mellan våldtagna män som våldtagna kvinnor)
Och gillar inte män misshandlas till döds då?
gillar inte män att få skallen avskjuten?
eller få kuken krossad, malen och inkörd i käften?
Vad med alla trådar som ska avhandla dessa ytterligt seriösa politiska ämnen?
bevisade med valfri filmscener från någon S/M porrfilm.
Nej trådens placering ger bara "kontexten" ännu en tramsiga kvinnohatar tråd....i mängden.
som flashbacks moderatorer är för fega för att flytta. ok?
Ni hade aldrig accepterat motsvarande om det gällt män....men kvinnor går det ju finfint att hälla spyor över i mängd.
Babianen är ett provcerande troll, det fattar ALLA med en minsta insikt. men tydligen inte du.