Citat:
Ursprungligen postat av
Stivali
Klass!
...
Ha ha inte fullt så flott som det kanske först verkar. Själv drack jag 70 cl Ichnusa som kostar 2 euro st. Och alla var relativt städade, inte minst eftersom det var en måndag. Så det var mer en symboliskt gest än en stor ekonomisk uppoffring.
Följer upp lite på snillets resonemang, att många var pessimister redan innan första matchen mot Sverige. Och nu i måndags kom några av de högsta ropen då Ventura fick en tillsägelse av domaren. De hoppades att han skulle bli förvisad till läktaren..,
Kan också konstatera att min son envisades att ha på sig en svensk landslagströja under tisdagens skoldag. Gick hur bra som helst även om det blev en del diskussioner. Men samtliga slutade med att de gratulerade Sverige till VM.