Citat:
Ursprungligen postat av
Ganonito
Vadå ljög? Vad har du för källa på att hon skulle ha ljugit?
Nu hann jag inte fram förrän du sjäv svarade på din fråga.
Hela förundersökningen ang 'misshandeln' av Sophie Fathers är en stor bekräftelse med flera konkreta bevis, som professionellt folkslag av regeringsavkomma har luskat fram.
Hennes historia har inte kunnat påvisas det minsta, än mindre har den även kunnat motbevisas.
Jag håller med polisväsendet denna gång att om nu hon inte vill berätta sanningen så har misshandeln aldrig skett. Skadorna kan lika gärna vara skälvvållad.
Ärendet avslutat.
Nå. Hennes historia kan motbevisas på flera punkter och enligt lag kan polisen gå vidare med ärendet.
Men det verkar som att Sophie Fathers åter blivit behandlad som en princessa och som plåster på såren låter polisen detta slinka.
Ynkligt. Av både polis och hennes föräldrar.
Det är den nya looser generationen som 70-talist föräldrar uppfostrar. Ett gäng ansvarslösa, könslösa loosers som lipar det första man gör vid svåra situationer. Ryggradslöst folk.
Slappt..slappt gjort av hennes föräldrar.