Citat:
Här har du förövrigt en länk till en identisk situation som hände mig där målvakten helt ger bort ett mål ...
https://twitter.com/br_uk/status/835281493723394048
Sen kan du sitta o hävda hur mkt du vill att man ska bli träna för o bli bättre o inte klaga...Patetskt
https://twitter.com/br_uk/status/835281493723394048
Sen kan du sitta o hävda hur mkt du vill att man ska bli träna för o bli bättre o inte klaga...Patetskt
Jag håller verkligen med dig. Det du skrev förut om att man vill ha en bra spelupplevelse. Som igår morse , då när gameplayet va snigelfart. Bollen rullar i slow motion. Å ingen känsla alls. Hade fan lust knäcka sönder skivan . Då skiter man i vinst å bara önska någon kunde trolla fram ett bra och skönt gameplay.
Jag har spelat FIFA en del i perioder. Ett FIFA ville jag endast spela på mörk gräs å när det va mörkt ute på stadium. Körde brasse lag på fut. Då gillar å dribbla . Jag stängde av alla matcher som ej va mörkt ute. Det va då jag gillade gameplayen och fick en skön känsla.
Tyckte det kändes som åka skriskor på det ljusa planerna å fick inte alls det humöret å känslan jag sökte. Robotaktigt kändes det då.
Självklart kan man träna och bli bättre. Men i det stora hela så spyr man på spelet vid dålig gameplay .
Önskar verkligen att ea kan skapa ett FIFA som e samma gameplay hela tiden å även ta bort handikapp. Leder man med 2 - 0 så börjas det märkas direkt.
Jag menar att folk tävlar i FIFA för riktiga pengar är väldigt konstigt då handikapp finns och ditt lag kan spela helt konstigt vissa matcher.
Å kom ej ihåg hans namn men han som vann VM i FIFA 13 pratar ju om gameplay i wl på youtube . Han om någon lär väl veta att gameplayet förstör så jävla mycket under många timmar på dygnet. Ändå han e tränad. Tror även han e rankad 1a i wl i världen.