Citat:
Ursprungligen postat av
Sonnenwende
Mangs var vänsterpartist och Breivik är " riddare"

om han själv får definera sin ställning.
Ditt nazisttjat är sjukligt, kommunismen är vår tids värsta mördare, vänsterpartiet består av direkta eller indirekta massmördare hela bunten om vi använder din definition.
Lägg därtill att mediavänster i hög grad består av pundare och alkoholister.
Min definition av mördare är ganska enkel. Tar man livet av någon, som i Mangs fall genom att skjuta dem eller i Breviks fall skjuta och spränga, då är man mördare.
Mangs lär ju inte bli vänsterpartist för att du säger det. Han själv förnekar det och ser sig själv som nazist.
Ja, jag vet att en del vill se Brevik som en ädel riddare. Han ser sig själv som sådan och som missförstådd nazist.
Hur hög grad om mediavänstern, Vill du kan du nog räkna ut andelen mördare bland nazisterna. Överstiger det andelen pundare och alkoholister bland mediavänstern?
Det som är glädjande är att det går att bryta både med missbruk och med nazister.
"Välkommen till EXIT
Exit är ett projekt där du som är aktiv i nationella rörelser kan få hjälp att lämna dessa, självklart anonymt och på dina villkor. Flera av de som jobbar i projektet har själva varit aktiva i olika nationalistiska grupper och hjälper nu andra utifrån sina erfarenheter."