Tycker årets CBC var långt över förväntan faktiskt. Förväntade mig trängsel, små mängder av varje öl, enorma köer och lite tid för småprat med bryggarna, men jag oroade mig helt i onödan. Morgonpassen var extra bra och ännu lugnare. Visst, jag försökte inte ta mig fram till HF direkt vid öppning för att surra med Shaun, men med lite taktik så flöt allt på jävligt fint. Enda missarna jag skulle vilja se åtgärdade är vattenstationer, fler öppna fönster, skyltar ovanför borden (som nån här redan nämnt) samt att jag gärna skulle vilja ha fler dark lord-varianter, gärna minst en per pass, så att folk köar där istället för till de mer intressanta ölen

Så skönt när man hunnit plocka på sig coconut mex cake, broken truck och huna inom loppet av några minuter medan folk köar en halvtimme+ till dl.
Roligt och lite skrämmande att se rating-hetsen också, tycker det var påtagligt mer av det nu jämfört med tidigare. Folk som släpar med sig laptopen eller diktafonen för att bomba recensioner kan ju knappast njuta av upplevelsen.
Bokkereyders Pinot Kriek håller jag som mässans bästa öl, helt fantastisk! Vad tyckte ni andra?