Citat:
Ursprungligen postat av
trollnation
Well, jag är inte uppvuxen i Väsby. Som sagt, det kan absolut vara bullshit. Men jag har svårt att tro (vill inte tro) att folk ljuger om en sån grej. Speciellt inte om man har någon som helst typ av relation med BOs familj, även hur svag den är.
Människor brukar faktiskt bry sig, även om det bara är en enkel granne man sett växa upp och aldrig pratat med.
Du är säkert en bra kille...
Tänk så här istället. Du vill inte tro att folk ljuger om en sån grej... Fine...
JAG vill inte tro att någon, vars älskade dotter/syster som precis blivit mördad, skulle gå runt och berätta för en skvallerbytta att denna älskade familjemedlem blivit skändad på det sättet ni beskriver.
Det är ju helt sjukligt att tro något sådant, förstår ni inte det?? Snälla nu försök att sätta er in i de efterlevandes skor. För alltid när dom söker på sin dotter/systers namn så kommer denna tråd upp. Är denna sjuka ryktespridning ni vill att dom ska leva med resten av sina liv?