Citat:
Ursprungligen postat av
zebrabody
Bara gjort 12dagar ännu i alla fall. Men jaajaa får la ta den smällen då... vad som nu det innebär. Men det är nog bara ta sig en liten sökning så vet jag det

AT efter ett tramrace på några veckor kan va ganska jobbigt. Kort men intensivt. De fysiska symptomen kan kännas ganska "konstiga", brainzapps och framförallt smärta i skelett liknande vansinnig växtvärk. Försök att inte höja doserna ytterliggare och trappa gärna ner i några dar när du går av.
Nät jag haft kortare tram at så tycker jag verkligen att det kan kännas att det är ett helsyntetiskt rävgift tillskillnad från andra opioider. Har väll att göra med de serotonerga effekterna.
Bli helst ren eller byt knark, tram är bajs.
Citat:
Ursprungligen postat av
theshade
Ursäkta om frågan redan finns besvarad men jag undrar hur alkoholabstinens påverkar kramprisken på tram? Alltså om man brukar dricka men slutar, och tar tram istället. Alkoholabstinensen i sig är väl en kramprisk så att ta tram borde skapa nån slags synergieffekt?
Undvik. Håll dig åtminstone nykter några dagar.
Tram är inget att börja med, fortsätt sup istället om du måste bruka nåt just nu.
Mvh kung pung.