Det går rykten på HV-forumet
http://hv71fans.se/forum/viewtopic.php?f=3&t=517&start=300 i den här stilen:
"Kan bekräfta att det varit ett extrainsatt möte med alla guldsponsorer P.ga situationen med A.J och ett gäng spelare. Hade gärna sett att detta var trollande då det svider i mitt hjärta, men har fått det bekräftat från en nära vän, vars företag sponsrar åtminstone 300k+ /år, och som även personligen deltog på mötet.
Tydligen ska schismen bla orsakat att Jämtin ej förlängde med hv, kolan hotar att riva sitt kontrakt, Karalahti uttalat ganska allvarliga saker om A.J i stil med att han är den sämsta tränare han någonsin haft."
Om det finns minsta substans i det hela hoppas jag att man sparkar ut hela skiten och låter AJ ta över rodret. Är så jävla trött på alla jävla kompisvärvningar. Jag vill se hungriga spelare med krig i ögonen inte mätta kompisdaltare. Sundh var fan droppen för mig