Citat:
Ursprungligen postat av
Illusioner
Du har aldrig frågat. Du har påstått. Du litar blint på din källa som har stenkoll på Brynäs och du har hittills haft rätt om exakt 0.
Brynäs ekonomi är bättre än vad du vill få det till men sämre än vad jag vill att den ska vara.
Eller säger din kontakt annorlunda?

Jag har ställt frågan före i somras. Innan SM-guldet fick man ju vibbar av att ekonomin inte var den bästa när man t.ex. hade insamling för att värva Jonas Nordquist. Sen inför den här säsongen - med tanke på att man gjort ekonomisk vinst tidigare och uteblivna sportsliga resultat - så väntade man ju sig en satsning modell större. Istället tappar man sportchef och storsatsningen uteblev. Allt det där har ju fått en att undra så det är ju därför man ställer frågor. När BIF: arna här svara så kommer bara "Var har du hört det, ekonomin är bra" typ.
Citat:
Ursprungligen postat av
griffin83
Det börjar bli ganska jobbigt att titta på, Modo blir i princip aldrig utspelade den här säsongen men dom lyckas aldrig hitta en väg att vinna och förlorar i princip alltid med uddamålet, det gör ont efter ett tag.
Jaja, nu är det bara att förbereda sig inför det som komma ska. Ni har säsongens viktigaste matcher framför er.